  • FF1400R17IP4PBOSA1
FF1400R17IP4PBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FF1400R17IP4PBOSA1
HK JDW NO:
376-FF1400R17IP4PBOSA1
Description:
Quantity:
In Stock : 12328
Step5Bar-code shipping tag
FF1400R17IP4PBOSA1
  • Factory Lead Time
    50 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2007
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    UL APPROVED
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-X12
  • Configuration
    2 Independent
  • Element Configuration
    Dual
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.7kV
  • Max Collector Current
    1.4kA
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1400A
  • Turn On Time
    1030 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 1400A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    2190 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    110nF @ 25V