  • FF600R12ME4B72BOSA1
FF600R12ME4B72BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FF600R12ME4B72BOSA1
HK JDW NO:
376-FF600R12ME4B72BOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT MOD 1200V 1200A 20MW
Step5Bar-code shipping tag
FF600R12ME4B72BOSA1
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X7
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    20mW
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    3mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1200A
  • Turn On Time
    310 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 600A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    770 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    37nF @ 25V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C