  • FF600R17ME4BOSA1
FF600R17ME4BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FF600R17ME4BOSA1
HK JDW NO:
376-FF600R17ME4BOSA1
Datasheet:
FF600R17ME4BOSA1
Step5Bar-code shipping tag
FF600R17ME4BOSA1
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2002
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    11
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    11
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X11
  • Configuration
    2 Independent
  • Element Configuration
    Dual
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Turn On Time
    320 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.3V @ 15V, 600A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    980 ns
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    48nF @ 25V