  • FG28C0G1H470JNT06
FG28C0G1H470JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG28C0G1H470JNT06
HK JDW NO:
769-FG28C0G1H470JNT06
Datasheet:
FG28C0G1H470JNT06
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FG28C0G1H470JNT06
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm