  • FI-X30MR-NPB
FI-X30MR-NPB
advertisement
Manufacturer No:
FI-X30MR-NPB
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-FI-X30MR-NPB
Package:
Datasheet:
FI-X30MR-NPB
Description:
CONN FPC PLUG 30POS 1.00MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FI-X30MR-NPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Gold, Tin
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2004
  • Series
    FI-X
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    200V
  • Fastening Type
    Friction Lock
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    1A
  • Contact Finish
    Gold
  • Insulation Resistance
    100MOhm