  • FKP2J003301D00HN00
FKP2J003301D00HN00
advertisement
Manufacturer No:
FKP2J003301D00HN00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-FKP2J003301D00HN00
Package:
Description:
Cap Film 330pF 630V PP 2.5% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100°C Tape and Roll
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKP2J003301D00HN00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.313
  • Packaging
    Tape and Roll
  • Tolerance
    2.5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    630VDC|250VAC