  • FLCX100K00A
FLCX100K00A
advertisement
Manufacturer No:
FLCX100K00A
HK JDW NO:
890-FLCX100K00A
Package:
Radial
Datasheet:
FLCX100K00A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLCX100K00A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FLC
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.087W 7.50mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm