  • FMA1-12038WBHT12
FMA1-12038WBHT12
advertisement
Manufacturer No:
FMA1-12038WBHT12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FMA1-12038WBHT12
Package:
Datasheet:
Description:
EC FAN, 120X120X38MM, 2-BALL BEA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMA1-12038WBHT12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    FMA1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Electronic Commutation (EC)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    9.50W
  • Voltage - Rated
    100V~240VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.180A
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    123.9 CFM (3.47m3/min)
  • Noise
    49.3 dB(A)
  • Static Pressure
    0.363 in H2O (90.5 Pa)
  • Width
    38.50mm