  • FMAD-0954-H110
FMAD-0954-H110
advertisement
Manufacturer No:
FMAD-0954-H110
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-FMAD-0954-H110
Package:
Datasheet:
FMAD-0954-H110
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 110A 480VAC Screw Clamp Flange Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMAD-0954-H110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    7.71107kg
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bag
  • Published
    2014
  • Series
    FMAD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 0.5 MILLIHENRY
  • Depth
    387mm
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    277V 480V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L301.0XB150.0XH81.0 (mm)/L11.85XB5.906XH3.189 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    500μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    110A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Leakage Current (Max)
    5mA
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • High Pot
    3000 V
  • Length
    150mm