  • FMG2G150US60E
FMG2G150US60E
advertisement
Manufacturer No:
FMG2G150US60E
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FMG2G150US60E
Datasheet:
FMG2G150US60E
Description:
Trans IGBT Module N-CH 600V 150A 7-Pin PM-GA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
FMG2G150US60E
    7PM-GA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    500W
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    150A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.8V @ 15V, 150A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    12.84nF @ 30V