  • FMP-50FR-52-53K6
FMP-50FR-52-53K6
advertisement
Manufacturer No:
FMP-50FR-52-53K6
HK JDW NO:
898-FMP-50FR-52-53K6
Datasheet:
FMP-50FR-52-53K6
Step5Bar-code shipping tag
FMP-50FR-52-53K6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    53.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%