  • FMP200FRE52-57R6
FMP200FRE52-57R6
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FRE52-57R6
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FMP200FRE52-57R6
Package:
Axial
Datasheet:
FMP200FRE52-57R6
Description:
57.6Ohm, 2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FRE52-57R6
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FMP
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    57.6Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W