  • FMP300JB-73-9K1
FMP300JB-73-9K1
advertisement
Manufacturer No:
FMP300JB-73-9K1
HK JDW NO:
898-FMP300JB-73-9K1
Datasheet:
FMP300JB-73-9K1
Description:
9.1kOhm, 3W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300JB-73-9K1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Power (Watts)
    3W