  • FMP300JR-52-1K2
FMP300JR-52-1K2
advertisement
Manufacturer No:
FMP300JR-52-1K2
HK JDW NO:
898-FMP300JR-52-1K2
Datasheet:
FMP300JR-52-1K2
Description:
1.2kOhm, 3W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300JR-52-1K2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Power (Watts)
    3W