  • FMP300JR-73-22K
FMP300JR-73-22K
advertisement
Manufacturer No:
FMP300JR-73-22K
HK JDW NO:
898-FMP300JR-73-22K
Datasheet:
FMP300JR-73-22K
Description:
FIXED RESISTOR, 22kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300JR-73-22K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    22kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    33mm
  • Working Voltage
    750V
  • Lead Diameter
    0.8 mm