  • FN2020-30-08
FN2020-30-08
advertisement
Manufacturer No:
FN2020-30-08
HK JDW NO:
694-FN2020-30-08
Package:
Datasheet:
FN2020-30-08
Description:
LINE FILTER 250VAC 30A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN2020-30-08
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2006
  • Series
    FN 2020
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Stud
  • Resistance
    470kOhm
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 0.67 MILLIHENRY
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    113.5mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L94.0XB56.0XH45.4 (mm)/L3.701XB2.205XH1.787 (inch)
  • Inductance
    670μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    30A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    0.87mA
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    45.4mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    56mm