  • FN2070A-10-06
FN2070A-10-06
advertisement
Manufacturer No:
FN2070A-10-06
HK JDW NO:
694-FN2070A-10-06
Package:
Datasheet:
FN2070A-10-06
Description:
Power Line Filters 10A SAFETY FASTON GENERAL PURPOSE FLTR
Step5Bar-code shipping tag
FN2070A-10-06
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    Safety
  • Depth
    156mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    110V 250V
  • Inductance
    4.5mH
  • Leakage Current
    74μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    45.4mm
  • Length
    57.5mm