  • FN2070M-12-06
FN2070M-12-06
advertisement
Manufacturer No:
FN2070M-12-06
HK JDW NO:
694-FN2070M-12-06
Package:
Datasheet:
FN2070M-12-06
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 12 A FILTER, FAST-ON INCREASED PERF.
Step5Bar-code shipping tag
FN2070M-12-06
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    156mm
  • Current Rating
    12A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    110V 250V
  • Inductance
    3.25mH
  • Leakage Current
    734μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    12A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • Height
    45.4mm
  • Length
    57.5mm