  • FN2412-16-44
FN2412-16-44
advertisement
Manufacturer No:
FN2412-16-44
HK JDW NO:
694-FN2412-16-44
Package:
Datasheet:
FN2412-16-44
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A DIN RAIL
Step5Bar-code shipping tag
FN2412-16-44
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    FN 2412
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    93mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L110.0XB93.0XH73.0 (mm)/L4.331XB3.661XH2.874 (inch)
  • Leakage Current
    3.4mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    16A
  • Wire/Cable Gauge
    8 AWG
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    110mm
  • Length
    154mm
  • Width
    93mm