  • FN258-250-40
FN258-250-40
advertisement
Manufacturer No:
FN258-250-40
HK JDW NO:
694-FN258-250-40
Package:
Datasheet:
FN258-250-40
Description:
Power Line Filters 79W 250A 3-PHASE BOOK STYLE EMC/RFI
Step5Bar-code shipping tag
FN258-250-40
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2004
    Inverters, Power Drive Systems
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    110mm
  • Current Rating
    250A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Physical Dimension
    L440.0XB110.0XH240.0 (mm)/L17.323XB4.331XH9.449 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    250A
  • Leakage Current (Max)
    30mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2100 V
  • Height
    240mm
  • Length
    110mm