  • FN258HV-16-29
FN258HV-16-29
advertisement
Manufacturer No:
FN258HV-16-29
HK JDW NO:
694-FN258HV-16-29
Package:
Datasheet:
FN258HV-16-29
Description:
Power Line Filters 16A SFTY TERM BLOCK 3-PHASE AND NEUTRAL
Step5Bar-code shipping tag
FN258HV-16-29
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    55mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Physical Dimension
    L275.0XB55.0XH142.0 (mm)/L10.827XB2.165XH5.591 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    16A
  • Leakage Current (Max)
    19mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    3100 V
  • Height
    142mm
  • Length
    55mm