  • FN258L-55-34
FN258L-55-34
advertisement
Manufacturer No:
FN258L-55-34
HK JDW NO:
694-FN258L-55-34
Package:
Datasheet:
FN258L-55-34
Description:
Power Line Filters 55A SFTY TERM BLOCK 3-PHASE AND NEUTRAL
Step5Bar-code shipping tag
FN258L-55-34
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    378mm
  • Current Rating
    55A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Physical Dimension
    L300.0XB80.0XH185.0 (mm)/L11.811XB3.15XH7.283 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    55A
  • Leakage Current (Max)
    0.7mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2100 V
  • Height
    185mm
  • Length
    80mm