  • FN258P-130-35
FN258P-130-35
advertisement
Manufacturer No:
FN258P-130-35
HK JDW NO:
694-FN258P-130-35
Package:
Datasheet:
FN258P-130-35
Description:
Power Line Filters 130A SFTY TERM BLOCK 3-PHASE AND NEUTRAL
Step5Bar-code shipping tag
FN258P-130-35
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    110mm
  • Current Rating
    130A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Physical Dimension
    L400.0XB110.0XH240.0 (mm)/L15.748XB4.331XH9.449 (inch)
  • Max Current Rating
    130A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    480V
  • Leakage Current (Max)
    3.5mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    480V
  • Height
    240mm
  • Length
    439mm