  • FN3025HL-10-71
FN3025HL-10-71
advertisement
Manufacturer No:
FN3025HL-10-71
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN3025HL-10-71
Package:
300
Datasheet:
Description:
Power Line Filters ADV EMC/RFI 10A FILTER 3-PHASE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN3025HL-10-71
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L150.0XB50.0XH78.0 (mm)/L5.906XB1.969XH3.071 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    10A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    78mm
  • Length
    150mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C