  • FN3025HP-10-71
FN3025HP-10-71
advertisement
Manufacturer No:
FN3025HP-10-71
HK JDW NO:
694-FN3025HP-10-71
Package:
300
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3025HP-10-71
  • Mount
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Max Current Rating
    10A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    520V
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V
  • Height
    78mm
  • Length
    150mm