  • FN3025HP-30-71
FN3025HP-30-71
advertisement
Manufacturer No:
FN3025HP-30-71
HK JDW NO:
694-FN3025HP-30-71
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3025HP-30-71
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Wire
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Conductors
    3
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    30A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • Height
    78mm
  • Length
    150mm