  • FN3100-50-34
FN3100-50-34
advertisement
Manufacturer No:
FN3100-50-34
HK JDW NO:
694-FN3100-50-34
Package:
300
Datasheet:
FN3100-50-34
Description:
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 50A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
FN3100-50-34
  • Height
    185mm
  • Length
    80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP20
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Depth
    378mm
  • Current Rating
    50A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
    Single Stage
  • Leakage Current
    66.1mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    50A
  • Current
    50A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V