  • FN3110-80-35
FN3110-80-35
advertisement
Manufacturer No:
FN3110-80-35
HK JDW NO:
694-FN3110-80-35
Description:
FN 3110 Series 80A 480 V ac Power Line Filter,with Screw Terminals 3 Phase
Step5Bar-code shipping tag
FN3110-80-35
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Series
    FN 3100
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Depth
    310mm
  • Current Rating
    80A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, SEMKO, UR
  • Physical Dimension
    L280.0XB110.0XH170.0 (mm)/L11.024XB4.331XH6.693 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    80A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    277V
  • Leakage Current (Max)
    71.5mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Height
    110mm
  • Length
    170mm