  • FN3258H-100-35
FN3258H-100-35
advertisement
Manufacturer No:
FN3258H-100-35
HK JDW NO:
694-FN3258H-100-35
Package:
300
Datasheet:
FN3258H-100-35
Description:
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 100A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
FN3258H-100-35
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    285mm
  • Current Rating
    100A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Physical Dimension
    L240.0XB90.0XH150.0 (mm)/L9.449XB3.543XH5.906 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    100A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    33mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Height
    150mm
  • Length
    90mm