  • FN3280H-25-33
FN3280H-25-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3280H-25-33
HK JDW NO:
694-FN3280H-25-33
Package:
Datasheet:
FN3280H-25-33
Description:
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 25A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
FN3280H-25-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 3280
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    180mm
  • Current Rating
    25A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L130.0XB125.0XH115.0 (mm)/L5.118XB4.921XH4.528 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    25A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Leakage Current (Max)
    1mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Height
    115mm
  • Length
    153mm
  • Width
    153mm