  • FN332Z-10-05
FN332Z-10-05
advertisement
Manufacturer No:
FN332Z-10-05
HK JDW NO:
694-FN332Z-10-05
Package:
Datasheet:
FN332Z-10-05
Description:
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN332Z-10-05
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    1998
  • Series
    FN 332
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 0.5 MILLIHENRY
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    45mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L40.0XB28.0XH24.8 (mm)/L1.575XB1.102XH0.976 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    500μH
  • Leakage Current
    340μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • Height
    24.8mm
  • Length
    45mm
  • Width
    28mm