  • FN3359HV-320-99
FN3359HV-320-99
advertisement
Manufacturer No:
FN3359HV-320-99
HK JDW NO:
694-FN3359HV-320-99
Package:
Datasheet:
FN3359HV-320-99
Description:
Power Line Filters 3 PHASE 320A 690VAC
Step5Bar-code shipping tag
FN3359HV-320-99
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    260mm
  • Current Rating
    600A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Physical Dimension
    L300.0XB210.0XH115.0 (mm)/L11.811XB8.268XH4.528 (inch)
  • Leakage Current
    6mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    320A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    3000 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    690V
  • Height
    115mm
  • Length
    440mm
  • Width
    210mm