  • FN350-20-29
FN350-20-29
advertisement
Manufacturer No:
FN350-20-29
HK JDW NO:
694-FN350-20-29
Package:
Datasheet:
FN350-20-29
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN350-20-29
  • Weight
    700g
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2003
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    138.5mm
  • Current Rating
    20A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L99.5XB84.4XH57.0 (mm)/L3.917XB3.323XH2.244 (inch)
  • Inductance
    3.2 mH
  • Leakage Current
    4.9mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    20A
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    57mm
  • Length
    105mm
  • Width
    105mm