  • FN350-55-33
FN350-55-33
advertisement
Manufacturer No:
FN350-55-33
HK JDW NO:
694-FN350-55-33
Package:
Datasheet:
FN350-55-33
Description:
LINE FILTER 250VAC 55A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN350-55-33
  • Weight
    1.8kg
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2008
    Regenerative Motor Drive
  • Capacitance
    4.4μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    230mm
  • Current Rating
    55A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L180.0XB85.0XH60.0 (mm)/L7.087XB3.346XH2.362 (inch)
  • Inductance
    1 mH
  • Leakage Current
    11mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    55A
  • Wire/Cable Gauge
    6 AWG
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    60mm
  • Length
    115mm
  • Width
    115mm