  • FN351H-25-33
FN351H-25-33
advertisement
Manufacturer No:
FN351H-25-33
HK JDW NO:
694-FN351H-25-33
Package:
300
Datasheet:
FN351H-25-33
Description:
LINE FILTER 25A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN351H-25-33
  • Max Current Rating
    25A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    65mm
  • Length
    150mm
  • Width
    120mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    IP20
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Inverters, Power Drive Systems
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    250mm
  • Current Rating
    25A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V