  • FN356-36-33
FN356-36-33
advertisement
Manufacturer No:
FN356-36-33
HK JDW NO:
694-FN356-36-33
Package:
Datasheet:
FN356-36-33
Description:
LINE FILTER 36A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN356-36-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2μF
  • Voltage - Rated DC
    440V
  • Depth
    190mm
  • Current Rating
    36A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L140.0XB105.0XH80.0 (mm)/L5.512XB4.134XH3.15 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    950 μH
  • Leakage Current
    430μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    440V
  • Max Current Rating
    36A
  • Wire/Cable Gauge
    6 AWG
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    80mm
  • Length
    189.5mm
  • Width
    105mm