  • FN5020-25-33
FN5020-25-33
advertisement
Manufacturer No:
FN5020-25-33
HK JDW NO:
694-FN5020-25-33
Package:
Datasheet:
FN5020-25-33
Description:
Sinusoidal Output Filter 6KHz to 15KHz 25A 500VAC
Step5Bar-code shipping tag
FN5020-25-33
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    200mm
  • Current Rating
    25A
  • Voltage - Rated AC
    288V
  • Physical Dimension
    L350.0XB200.0XH163.0 (mm)/L13.78XB7.874XH6.417 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    25A
  • Switching Frequency
    15kHz
  • High Pot
    1000 V
  • Height
    163mm
  • Length
    410mm