  • FN5020-55-34
FN5020-55-34
advertisement
Manufacturer No:
FN5020-55-34
HK JDW NO:
694-FN5020-55-34
Package:
Datasheet:
FN5020-55-34
Description:
Sinusoidal Output Filter Sine Wave 6kHz to 15kHz 55A 500VAC
Step5Bar-code shipping tag
FN5020-55-34
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    250mm
  • Current Rating
    55A
  • Voltage - Rated AC
    288V
  • Physical Dimension
    L500.0XB250.0XH203.0 (mm)/L19.685XB9.843XH7.992 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    55A
  • Switching Frequency
    15kHz
  • High Pot
    1000 V
  • Height
    203mm
  • Length
    554mm