  • FN5045-38-33
FN5045-38-33
advertisement
Manufacturer No:
FN5045-38-33
HK JDW NO:
694-FN5045-38-33
Package:
Datasheet:
FN5045-38-33
Description:
Power Line Filters 38A 1.6mH OUTPT FLTR Frequency Inverters
Step5Bar-code shipping tag
FN5045-38-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    FN 5045
  • Depth
    160mm
  • Current Rating
    38A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Physical Dimension
    L440.0XB160.0XH156.0 (mm)/L17.323XB6.299XH6.142 (inch)
  • Operating Frequency
    50Hz Hz
  • Inductance
    1.6mH
  • Max Current Rating
    38A
  • Height
    245mm
  • Length
    440mm