  • FN6250029
FN6250029
advertisement
Manufacturer No:
FN6250029
HK JDW NO:
635-FN6250029
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN6250029
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Number of Terminations
    4
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    62.5MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Current-Max
    55mA
  • Operating Frequency-Max
    166MHz
  • Operating Frequency-Min
    1MHz