  • FN9222R-12-06
FN9222R-12-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9222R-12-06
HK JDW NO:
694-FN9222R-12-06
Datasheet:
FN9222R-12-06
Step5Bar-code shipping tag
FN9222R-12-06
  • Mount
    Flanges, Panel, Screw, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Published
    2008
  • Series
    FN 9222
  • Feature
    Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
    Receptacle, Male Blades
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Male
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
    3
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    46.5mm
  • Current Rating
    12A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CQC, CSA, ENEC, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
  • Inductance
    110 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    12A
  • Connector Style
    IEC 320-C14
  • Number of Ports
    1
  • Current
    12A
  • Number of Poles
    3
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Height
    22.5mm
  • Length
    48mm
  • Width
    22.5mm