  • FN9222S-10-07
FN9222S-10-07
advertisement
Manufacturer No:
FN9222S-10-07
HK JDW NO:
694-FN9222S-10-07
Datasheet:
FN9222S-10-07
Step5Bar-code shipping tag
FN9222S-10-07
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    250V
  • Depth
    43.9mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
  • Inductance
    225 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Filter Type
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial
  • Accomodates a Fuse
  • Height
    22.4mm
  • Length
    29.9mm
  • Width
    29.9mm
  • Panel Thickness
    0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm