  • FN9244-12-06HI
FN9244-12-06HI
advertisement
Manufacturer No:
FN9244-12-06HI
HK JDW NO:
694-FN9244-12-06HI
Package:
Module
Datasheet:
FN9244-12-06HI
Description:
12 AMP EXCELLENT PERFORMANCE IEC INLET FILTER
Step5Bar-code shipping tag
FN9244-12-06HI
    Panel Mount, Flange
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FN 9244
  • Feature
    Front or Rear Side Mount
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage - Rated
    250V
  • Depth
    43.9mm
  • Current Rating
    12A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
  • Connector Style
    IEC 320-C16
  • Current
    12A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Height
    22.5mm
  • Width
    48mm