  • FN9246-15-06
FN9246-15-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9246-15-06
HK JDW NO:
694-FN9246-15-06
Package:
Module
Datasheet:
FN9246-15-06
Description:
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 15A RA 1 Port
Step5Bar-code shipping tag
FN9246-15-06
  • Mount
    Chassis Mount, Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 9246
  • Termination
    Faston
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Lighting
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    250V
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    15A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, SEMKO, UR
  • Number of Contacts
    3
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    890μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    15A
  • Number of Ports
    1
  • Current
    15A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • Length
    57.15mm
  • Width
    30mm