  • FNM-15/100
FNM-15/100
advertisement
Manufacturer No:
FNM-15/100
HK JDW NO:
256-FNM-15/100
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
Description:
Industrial & Electrical Fuses 250VAC .15A Time Delay Ferrule
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FNM-15/100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    FNM
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.500L 10.30mmx38.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Motor Protection, Transformer Protection
  • Current Rating (Amps)
    15mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A