  • FNPZR1000A
FNPZR1000A
advertisement
Manufacturer No:
FNPZR1000A
HK JDW NO:
890-FNPZR1000A
Package:
Datasheet:
Description:
RES SHUNT 0.1 OHM 0.05% 500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FNPZR1000A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    FNP
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Type
    Shunt, Battery
  • Resistance
    100mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    500W