  • FNR2E-0R01F1
FNR2E-0R01F1
advertisement
Manufacturer No:
FNR2E-0R01F1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-FNR2E-0R01F1
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
FNR2E-0R01F1
Description:
RES CHAS MNT 0.01 OHM 1% 80W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FNR2E-0R01F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead/Base Style
    Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height
    12.0904mm
  • Height Seated (Max)
    0.476 12.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    SOT-227-2
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Epoxy Coated
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    FNR
  • Size / Dimension
    1.496Lx1.024W 38.00mmx26.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Max Power Dissipation
    80W