  • FO5HSCBE40.0-T1
FO5HSCBE40.0-T1
advertisement
Manufacturer No:
FO5HSCBE40.0-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FO5HSCBE40.0-T1
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FO5HSCBE40.0-T1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FO5HSCBE40.0-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F535L
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm