  • FP1007R3-R30-R
FP1007R3-R30-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1007R3-R30-R
HK JDW NO:
255-FP1007R3-R30-R
Datasheet:
FP1007R3-R30-R
Description:
FIXED IND 300NH 61A 0.29 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
FP1007R3-R30-R
  • Weight
    2.000002g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.307W 10.20mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    8mm
  • Current Rating
    61A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    300nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.29mOhm
  • Max DC Current
    35A
  • Current - Saturation
    35A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 6% TOLERANCE
  • Self Resonant Frequency
    2MHz
  • Height
    7.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm