  • FP100R12KT4B11BOSA1
FP100R12KT4B11BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FP100R12KT4B11BOSA1
HK JDW NO:
376-FP100R12KT4B11BOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT, LOW POW, 1200V, 100A, ECONOPIM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP100R12KT4B11BOSA1
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    35
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Number of Terminations
    35
  • Power - Max
    515W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Turn On Time
    210 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 100A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    620 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    6.3nF @ 25V